Jak wybrać pompy hydrauliczne?

Rate this post

Pompa hydrauliczna jest w najprostszym możliwym ujęciu rodzajem urządzenia zasilającego wykorzystującego płyn do przekształcania energii ciśnienia w ruch liniowy. Godny uwagi jest fakt, że produkt ma zastosowanie w motoryzacji, górnictwie czy budownictwie. Czym należy się sugerować wybierając omawiane pompy hydrauliczne? Jakie aspekty powinno się wziąć pod uwagę?

Dobranie typu pompy hydraulicznej określonych potrzeb

Osoba lub firma zainteresowana zaopatrzeniem się w urządzenie musi w pierwszej kolejności dokładnie wiedzieć, jakie są jej potrzeby. Rekomendowane jest uwzględnienie następujących czynników: natężenie przepływu, pobór mocy, nośność, ciśnienie tłoczenia. Warto wiedzieć, że odpowiednie dobranie pompy nie jest łatwym zadaniem. Na rynku dostępnych bardzo dużo typów produktów renomowanych producentów. Oznacza to, że trudno jest jednoznacznie określić, który typ urządzenia najlepiej zda egzamin. 

Jakie możemy wyróżnić typy pomp hydraulicznych?

Jak zostało już wspomniane wcześniej, pompy hydrauliczne znajdują ogromne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się pompy tłokowe mocy. Gwarantują nie tylko wysokie ciśnienie, ale również niskie straty tarcia i ciśnienia. Ponadto bardzo często wykorzystywane są do zwiększenia wydajności praktycznie dowolnego układu płynów.

Jakie zalety i wady mają poszczególne pompy hydrauliczne?

Do największych atutów pompy łopatkowej należy zaliczyć prostotę i niski koszt. Urządzenie gwarantuje także znacznie lepszą wydajność przy wysokiej wydajności i niskich prędkościach. Z kolei zdecydowanie najczęściej wymienianą wadą przez użytkowników tego rodzaju pompy jest złożoność mechaniczna. Należy również zaznaczyć, że firmy bardzo często narzekają na wymagania związane z mocą. Z kolei wadą pomp tłokowych jest to, że będą wymagały znacznie więcej konserwacji w porównaniu do wymienionych wcześniej pomp łopatkowych. Zapewniają jednak lepszą wydajność przy wyższych wydajnościach oraz prędkościach od pomp łopatkowych. 

Sklep: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl